Mistrzostwa Świata 2021

Mistrzostwa Świata 2021

Mistrzostwa Świata Getxo Hiszpania, Sokatira Mundiala 2021

15-19 września 2021 odbyły się Mistrzostwa Świata w Przeciąganiu Liny, w Hiszpani w Kraju Basków, w Getxo. W mistrzostwach wzięli udział członkowie międzynarodowych stowarzyszeń TWIF oraz kluby i przedstawiciele 16 reprezentacji narodowych, w tym 580 sportowców i trenerów. Polskę reprezentowali najlepsi zawodnicy powołani do Reprezentacji Kraju z klubu Mistrza Polski Ancora Dźwirzyno i klubu Wicemistrza Polski Adrenalina Warszawa. Zawody odbywały się łącznie w 8 kategoriach, według wagi i płci.

TWIF, Międzynarodowa Federacja Tug of War, została utworzona w 1960 roku. W 2021 roku mistrzostw, TWIF obchodził 60-lecie swojego istnienia. Od 2002 roku jest Federacją uznawaną przez MKOl. TWIF jest kierowany przez organ wykonawczy, który obecnie składa się z członków z RPA, USA, Irlandii, Anglii i Holandii.

W mistrzostwach udział wzięli: Kraj Basków, Belgia, Chiny, Republika Czeska, Anglia, Francja, Niemcy, Izrael, Włochy, Łotwa, Holandia, Polska, Rosja, Republika Południowa Afryki, Szwecja, Szwajcaria. Polskę reprezentowali: Artur Norkowski, Jakub Wójcicki, Piotr Lisowski, Arkadiusz Tyszecki, Mariusz Niewiadomski, Marta Norkowska, Adam Lewicki, Arkadiusz Budny, Adrian Budny, Sebastian Muszyński, Piotr Romatowski, Andzej Stefanowicz, Domas Urnikis i Dangiras Lukosius.

Polska zajęła 7, 9 i 9 miejsce w trzech klasach wagowych. Zapraszamy do galerii zdjęć!

« z 2 »